Коментар «Весілля»

слухати навігація у сеансі
Архівний шифр сеансу
Порядковий номер у сеансі
10
Початок коментаря/інципіт
Текст

Р-1).: А він тогди. Вони мат фляжку зелену: чи в тій фляжці горілка, чи вода, то нема значення, але фляжка зелена. Наливає тої горілки. Вип’є сам і говорит:
– От оковита!
Наллє кухарці, а кухарка покушат, а то вода, та на старосту то ту воду. А він потому дає доброї горівки, але такі шутки. Що ще вам таке заспівати? Сама не знаю. Та в нас хлопці гуляють коломийку. В нас ще дуже коломийку танцюють. В нас нема такого весілля, жи би коломийки не танцювали.Наш Назар так коломийку танцює, а так тих дрогобицьких дівчат понавчував, шо ну. Ту танцюют, дуже танцюют.
З-1).: Ще які танці у вас на весіллі танцювали колись давно?
Р-1).: Давніших танців були такі: вальс, полька, фокстрот, яблучко і коломийка.
З-1).: А фокстрот як танцювали?
Р-1).: Так трошки як полька, але трошки єнакше. Так на моду як танго, але шо воно ся грає так само як полька. Трошки треба проходити так, як танго танцюють, не раз вижу по телевізору, а нас то-то не танцювали. А ту йден музикант такий був шо їздив десь на Закарпаття, чи систру там мав, чи шо і там ся навчив грати джаз і навчився танцювати там, бо до того мав охоту. А ту було весілля по сусідству, а він повідат: «Я заграю джаз, а ви маєте танцювати так во!» Та показав як, та треба трошки ся потренірувати, вни ни вміют, а він ся злостит. Юрко Сліпач так вчив джаз мадярський, чи який то било.
З-1).: Може, якісь стародавні пісні пригадаєте?
Р-1).: Та я знаю… Била, била така пісня файна, як свекруха невістці дала якихсь чарів. Вона пішла в поле і тополею стала.
З-1).: Заспівайте.
Р-1).: А заспівайте. Та де. Якби я си могла нагадати. Як вона ся зачинат.
З-1).: Може, заспівайте з того моменту якого пам’ятаєте, а потім може пригадаєте?
Р-1).: Він дитину мав чи що. Приїхав додому з війни чи що. То така пісня, що аж плакатися хоче. Але я не знаю. Я її не нагадаю. Як він ся питав: «– Мамо, а де ваша невістка?» А вона повіла, що пішла брати льон. Та він жде, що вона прийде з роботи. А її нема. А він потом матір забив. То всьо в пісне.
З-1).: Може, якусь іншу пригадаєте, якщо цієї не можете пригадати?

Коментар (респондента, збирача, транскриптора)
Транскриптор
Т-1) Іванищук Марія

Аудіозапис

тут ви можете прослухати аудіозапис лише обраного коментаря

Дані про аудіозапис

Архівний шифр запису
EK_12AV20080701_maria_seans05_audio01
Архівний формат
Цифровий (аудіофайл, wma)
Рівень якості
Нормальний
Пристрій
Цифровий диктофон Olympus WS-320M