Коментар «Великодній понеділок (Обливаний, Волочільний понеділок, Волочільник; Святий понеділок, понеділок після Великодня)»

слухати навігація у сеансі
Архівний шифр сеансу
Порядковий номер у сеансі
51
Текст

Р-1).: А в понеділок на Воскресення Христове, то обливали. Боже, Боже, то страшне!
З-1).: Хто кого?
Р-1).: Переважно хлопці дівок. Я вже так робила. Як вже я обіллята, десь ня їмит, підчатує десь за хатою, то вже так било я вийду на подвір’я, а той з сикавки і як шурне. А як я вже обілята, то я вже буду. Беру відро, тягнемся в ріку, ріка близько, обоє. Котрий мене обіляв, я мов’ю: «Як я вже мокра, будеш і ти мокрий!» Як зачнемося. Чисто мокрі і він, і я. Один був такий нахальний. Отець не давав, а він і вітця обілляв і мене. У ріку. Я на нього, він на мене.
Єдного разу ми ся до сусіда сходили, там було дві сестри і єдин брат. Той брат грав на скрипці. А хлопці чули, шо дівчата співають та й прийшли. А вона двері замкла. Заготовили ми пару відер води, а хлопці попід вікна ходять, шоби відкрити. А та виллє, Боже, хіба з-поза пазухи стрясли. Потім не знати як злізти з поду, бо вони ся позлостили. Але вона злізла. Хлопці з горнята якого пообливають дівчат в хаті, але вони були добре обілляті. Але та вода з горища не дуже була чиста і було якесь сміття. А в вівторок вже щипали хлопці дівок. Як щипнув, то такий синяк, що ого.
З-2).: Що то так?
Р-1).: Звичай такий був. Понеділок був обливаний, а вівторок був щипаний. [1]

Коментар (респондента, збирача, транскриптора)

[1] Респондент розповідає про те, як її щипали в великодний вівторок. – Примітка транскриптора.

Транскриптор
Т-1) Іванищук Марія

Аудіозапис

тут ви можете прослухати аудіозапис лише обраного коментаря

Дані про аудіозапис

Архівний шифр запису
EK_12AV20080701_maria_seans03_audio01
Архівний формат
Цифровий (аудіофайл, wma)
Рівень якості
Нормальний
Пристрій
Цифровий диктофон Olympus WS-320M