Коментар «А чекай-чекай, котрий ся застида»
Р-1).: А чекай-чекай, котрий ся застида, а котрий хитрий то. Ту є єден такий хлопець, такий файний хлопиць, я вам пувідаю, али пішов помагати там йному коло станка шось робити. То так відрізало му руку, такво му руку відрізало. А він такий дуже прибагливий. Та то він відспівував бо він ся не женив, чи вже йому так дівчата доганяют. Такий красний хлопець і такий веселий, на весіля наспіваться, натанцюється … та чомусь ся не женит, вже може має коло сорок років.
З-1).: А на хрестинах не співали кумам якісь пісні?
Р-1).: Кумам ні, ні. Якось я не пам’ятаю такого, щоб кумам співали.
З-1).: Колись давніше приймали пологи якісь жінки спеціальні?
Р-1).: Так, так.
Р-1).: Як їх називали? Та як їх по ім’ю. Баба Фєня тут в нас була, що приймала роди. Вона вдосталь жінкам помагала, бо тогди в лікарню не везли. Запрягай вночі коні та вези в Турку в лікарню. А лікарні були польські, то було всьо таке гонорове. Дивися, як побратали тепер поляки з Україною. Тогди поляки так ненавиділи українців, що Боже борони було пісню заспівати про Україну, Боже борони!
З-3).: А про УПА якісь пісні?
Р-1).: Про УПА? Та чому не знаю!
З-1).: То заспівайте.
Р-1).: То вже теперішні. Та то коли то ся УПА появило, коли війна вітчизняна. Яку красну пісню я за кимсь співала. А так я її не знаю, то теперішня "Під високим замком сухий дуб стоїт". То Ви вже її знаєте? То про партизани, а так туво пісню ну я її не знаю, вона дуже довга.
З-1).: Та.
Р-1).: Моя сваха, мої дівки чоловіка мати. Які вона красні пісні вона знає. Вона в Жукотині.
З-2).: Може, підкажете прізвище?
Р-1).: Макаришин Юстина.